IP:
   on:  o:  w:
Imieniny:

WSPÓLNOTY I DZIEŁA

------------------------------------------------------------------------------------------------

C A R I T A S    P A R A F I I

W oparciu o pismo Dyrektora Caritas Diecezji Pelplińskiej z dnia 3.10.2017 r., został powołany do istnienia Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej. Swoją działalnością pragnie wspierać wszystkich potrzebujących parafian oraz włączać się w akcje ogólnodiecezjalne i ogólnopolskie. W pierwszej kolejności będzie wspierać seniorów, dla których przeznacza produkty, pozyskane w trakcie kolejnych edycji ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak Pomagam”.

Od 15 listopada 2016 r. działa Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Załakowie, powołane pismem Dyrektora Caritas Diecezji Pelplińskiej z dnia 15.11.2016 r. Podobnie jak Caritas parafialna, swoją działalnością pragnie wspierać wszystkich potrzebujących uczniów i parafian oraz włączać się w akcje ogólnodiecezjalne i ogólnopolskie. Prowadzi doroczną akcję „Świąteczny chleb dobroci”.

Skład oddziału Caritas:

Zarząd PZC:

•   Ks. Wincenty Pytlik - przewodniczący oddziału

•   Mirella Dobek - prezes i opiekun Szkolnego Koła Caritas

•   Joanna Kobiela - wiceprezes

•   Wioletta Dworak - sekretarz

•   Janina Jelińska - skarbnik

Członkowie:

Barbara Mejna, Małgorzata Wenta, Magdalena Reglińska, Wioletta Krefft, Joanna Bronk

Kontakt: caritas.kamienicakr@wp.pl

Konto: 41 8324 0001 0000 2932 2000 0010

PARAFIALNY KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI IM. BŁ. MARTY WIECKIEJ

Został oficjalnie zarejestrowany 28 grudnia 2016 r. w kartuskim oddziale PCK (26 członków), a grupa Krwiodawców miała już wówczas za sobą trzy akcje oddawania krwi (pierwsza miała miejsce 7 listopada 2015 roku).

Zarząd Klubu:

•   Ks. Wincenty Pytlik – prezes (honorowy)

•   [brak zgody na ujawnienie danych osobowych] – wiceprezes

•   Katarzyna Maszota – sekretarz

•   ● Jakub Jarząbek – skarbnik

ŻYWY RÓŻANIEC

Spotkania w pierwsze niedziele miesiąca po Mszy św. o g. 8.00

Lider - Teresa Liban

CZCICIELE BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Spotkania w trzecie wtorki miesiąca po Mszy św. w salce

Lider - Grazyna Neumiler

WSPÓLNOTA DOMOWNIKOW BOGA