IP:
   on:  o:  w:
Imieniny:

XXX Niedziela Zwykła - 24.10.2021 r.

1. Dziś niedziela misyjna rozpoczynająca tydzień misyjny - pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach, których wspieramy także dzisiejszą kolektą

2. Rozpoczynamy ostatni tydzień miesiąca różańcowego. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem w kościele (codziennie o g. 17.30, a w niedziele przed sumą parafialną - g. 11.30). Zachęcam też do rodzinnej modlitwy różańcowej w domach. Równolegle trwa konkurs dla dzieci i młodzieży (5-14 lat). Za odmówienie jednej tajemnicy różańca (5 dziesiątek) w kościele i gronie rodziny można uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami)

3. Róże Żywego Różańca i Różańca Rodziców zapraszam w sobotę (30.10) na Mszę św. o g. 17.00 połączoną z różańcem

4. Sp. duszpasterskie: Wspólnoty Domowników Boga – w czwartek – początek Mszą o g. 18.00

5. Nasz Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. bł. s. Marty Wieckiej przeprowadził wczoraj kolejną akcję poboru krwi. Zgłosiło się 47 osób, krew oddało 31 osób. W sumie 13,95 litra krwi. Bardzo serdecznie dziękuję Krwiodawcom i Organizatorom !!!!!

6. Trwa wyłączenie z użytkowania kościoła filialnego z racji remontu. Msze św. i ich intencje są przeniesione do kościoła parafialnego – w niedziele Msza św. o g. 10.00

7. Przypomnę, że można składać w biurze parafialnym wypominki i Msze św. zbiorowe z okazji nadchodzącego Dnia Zadusznego. Msze św. zbiorowe zostaną odprawione: w Kamienicy 1 listopada o g. 12.00, 2 listopada o g. 18.00, 3 listopada o g. 18.00, a ramach zbiorowych z Załakowa 1 listopada o g. 10.00 i 2 listopada o g. 16.00. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na Msze św. zbiorowe i wypominki

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła Paniom Natalii i Reginie

9. Kartuskie Hospicjum Domowe Caritas dziękuje za ofiary złożone w czasie zbiórki przed kościołem tydzień temu w kwocie 1411,28 zł. 10. W środę Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, naszej Patronki. Msze św. w ciągu tygodnia o g. 17.00 (oprócz środy; w październiku bez homilii) i 18.00

11. W Kościele powszechnym rozpoczął się czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap tego czasu rozeznawania, który dla nas wszystkich może być czasem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła.
Pomódlmy się zatem o błogosławione owoce synodu:

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz; zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać. Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania. Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne. O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4 Slideshow Image 5 Slideshow Image 6 Slideshow Image 7 Slideshow Image 8

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej
83-342 Kamienica Królewska,  ul Jana Pawła II 1,  tel. 58 681 92 72, e-mail: apier@wp.pl
Konto: 82 8324 0001 0000 1414 2000 0010